Sahil Evden Eve Nakliyat

Genel Paketleme Teknikleri

Genel paketleme teknikleri evden, ofisten, iş yerlerinden yeni bir mekana geçişte dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Genel paketleme teknikleri ile nakliye işlemi yapılırken eşyaların daha güvende olmasını sağlarsınız ayrıca daha kolay taşınabilme özelliğine kavuşturursunuz.

Taşınacak eşyaların cinsine göre yani kırılabilir ya da kırılmaz nitelikte oluşlarına göre paketlenmelidir, kırılabilecek eşyaların zarar görmesini engellemek için kolilere içinde hangi nitelikte eşya olduğunu belirten yazılar yazılmalıdır, ayrıca kırılacak eşyaların balonlu naylonlarla kaplanması eşyanın korunumunda büyük destek sağlar. Kırılmayan eşyalara da aynı hassasiyeti göstermek gerekir çünkü ahşap eşyalarda çizilmeler oluşabilir bu yüzden ahşap eşyaları da bir balonlu naylonla ya da streç filmle kaplamak gerekir.

Kolilere eşyaların koyulmasındaki ölçüt ağırlıklarına göre olmalıdır, ağır eşyaları küçük kolilere koymak taşınırlığı açısında kolaylık sağlar, yükte hafif olan eşyaları ise büyük kolilere koymak işinizi kolaylaştıracaktır. Kolileme işlemi yaparken ağırlığı fazla olan eşyalarınızı kolilerinizin en alt kısmına koyarak doldurma işlemini yapınız. Kolilerin ağız kısımlarında boşluk kalmayacak şekilde koli kartonun ezilmesini engelleyecek biçimde eşyalar koymaya özen gösterin, aksi takdirde üst üste koyulan kolilerde boşluklar nedeniyle ezilmeler görülebilir bu durumda da eşyalarınız zarar görebilir. Kırılacak eşyaların paketlenmesinde koliler ve taşıma tanklarından yararlanılabilir.

Genel paketleme teknikleri hususunda yapmanız gereken ölçütler bunlardır, bu ölçütlerin dışında bir işlem uygulamayı denerseniz ya da yapmazsanız eşyalarınız taşıma esnasında zarar görebilir.

paketleme

Share Button