Sahil Evden Eve Nakliyat

Taşınmanın Püf Noktaları

Özellikle kiracıları en çok ilgilendiren bu konu birçok insanın taşınmadan önce sürekli olarak düşündüğü bir konudur nasıl taşınacağım, taşınırken eşyalarıma zarar gelecek mi, güvenli mi gibi birçok soru evini taşımak isteyen insanlar için sorun yaratır.

Taşınmanın püf noktaları denince ilk olarak uygun güvenilir ve kaliteli bir nakliyat şirketi ile anlaşmanız gerekir, eğer sorunsuz bir ev taşıma istiyorsanız sıradan kamyonetlerle işini bilmeyen insanlara eşyalarınızı emanet etmeyin. Bu işte sürekli olarak çalışan artık işinin ehli olmuş, tecrübe sahibi kişilerle anlaşmanız sizin yararınıza olacaktır.

Taşınmaya karar verdikten ve taşınacak evi bulduktan sonra taşınmanın püf noktaları olarak en önemli kısımlardan birine geldik, eşyalarınızı kolilemek ve paketlemek. Eşyalarınızı gelişigüzel gazete kağıtlarıyla sarmayınız, eğer sorunsuz bir ev taşınması istiyorsanız her eşyanıza uygun boyutlarda kolilere doldurunuz, koltuklarınızı da bir streç filmle kaplayabilirsiniz leke olmasını ya da yırtılmasını engelleyecektir, beyaz eşyalarınızı da streç Filmlerle kaplayabilirsiniz. Birçok ev taşıtan kimse bu noktalara dikkat etmez önemsiz olarak görür ancak yeni evlerine taşındıkları zaman daha önce eşyalarında olmayan çiziklerle, eziklerle karşılaşabilir bu yüzden taşınmanın püf noktaları uyarılarımızı dikkate almalısınız. Kırılacak eşyalarınızı kolilere koyarak koli üzerine kırılacak eşya olduğunu yazıyla belirtin. Bu işlemleri gerçekleştirirken yeni evinizde son açacağınız eşyaları ve ilk açacağınız eşyaları nakliye elemanlarına göstererek bu duruma göre yükleme yapmalarını isteyin.

 

paketleme

Share Button